Infolife Genetik Biyometrik Test

Infolife Genetic Biyometrik Test Nedir?

Infolife Genetik Biyometrik Test yer yüzünde ki her bir insan için ayrı ve benzersiz olan parmak izi desenlerinden yola çıkarak bireylerin genetik olarak yatkın oldukları meslekler, spor dalları ile psikolojik özellikleri, kişilik yapıları gibi çeşitli alanlarda %92 doğruluk payı ile kişiye özel 50-55 sayfalık raporlar sunan bir sistemdir.

Infolife Genetik Biyometrik Test Bilimsel Verilere Dayanıyor mu?

Infolife Genetik Biyomektirk test dermatoglifik bilimine dayanmaktadır. Tarihçesi 1788 yılına kadar dayanan dematoglifik bilimi avuç içi ve parmak izleri ile bireylerin kalıtsal hastalıkları, sahip oldukları yetenekleri, psikolojik durumları, spor dallarına yatkınlıkları gibi birçok farklı alan arasındaki ilişkiyi araştırmaktadır. Dermatoglifik biliminin babası olarak bilinen Harold Cummins yaptığı çalışmalarla 1926 yılında Dermatoglifik bilimine isim vermiştir. Dermotoglifik bilimi ile ilgili yapılan en kapsamlı araştırma IBMBS (Uluslararası Davranışsal ve Tıbbi Biyometri Derneği) tarafından 2004 yılında 7000’in üzerinde rapor ve tez yayınlanması olarak gösterilebilir. Günümüzde ABD, Japonya, Çin ve Tayvan eğitim alanlarına dermatoglifik biliminden yararlanmakta, eğitim niteliklerini geliştirmeyi ve çeşitli öğrenme stillerini öğrenerek öğrenme verimliliğini artırmayı beklemektedir.

Infolife Genetik Biyometrik Yetenek Testi

Rus bilim insanı Alexander Zubarev’in 2004 yılında dermotoglifik bilimine ilgi duyması ile başlayan Infolife Genetik Biyometrik Test, süreç içerisinde 6000’den fazla insan hakkında toplanan veriler ışığında geliştirilmiş ve 2008 yılından beri dünya genelinde uygulanan bir sistem olmuştur.

Infolife Genetik Biyometrik Test Güvenilir mi?

Parmak izlerimiz anne karnındayken, hamileliğin 13. haftasında oluşur ve hayatımız boyunca değişmez. Dünya üzerinde yedi milyar insan varsa bu insanların her birinin parmak izi örüntüsü bir başkasınınki ile aynı olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Her birimiz için eşsiz olan parmak izleri üzerine kurulu bir sistem olan Infolife Genetik Biyometrik Test doğruluk oranın %92’nin üzerinde olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Infolife Genetik Biyometrik Test Ne Tür Sonuçlar Veriyor?

Sağlık Durumu: Kişinin genetik olarak yatkınlığı olan rahatsızlıklar ile ilgili bilgi verir. Sağlık durumunuz ile ilgili genetik olarak risk taşıdığınız organlar hakkında fikir sahibi olmak daha dikkatli olmanız konusunda size destek olabilir.

Kariyer, İş ve Meslek Rehberliği: Kariyerinizi hangi yönde çizmelisiniz? Genetik olarak yatkın olduğunuz meslekler ile ilgili olan bu değerlendirme bölümü yetişkinler için kariyer planlaması, çocuklar için de meslek seçimi açısından işinizi kolaylaştırabilir.

Spor Yetenekleriniz: Genetik olarak yatkın olduğunuz spor dalları nelerdir? Takım sporlarında hangi mevkide oynamaya daha yatkınsınız? Genetik olarak yatkınlığınızın olduğu spor türleri ile ilgilenmek sportif anlamda kendinizi daha hızlı ve daha iyi geliştirmenize katkı sağlayabilir.

Fizyolojik Özellikler: Duygusal direnç düzeyiniz, dayanıklılık seviyeniz, tepki hızınız gibi genetik yapınızdan beslenen fizyolojik özellikleriniz hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Psikolojik Yapı: Algılama tarzınız, ilişki kurma biçiminiz, başarı motivasyon kaynaklarınız gibi çeşitli alanlarda genetik olarak yatkınlığınız üzerine bilgi sahibi olursunuz.

Öneriler: Infolife Genetik Biyometrik Test raporunda elde edilen genel veriler ışığında kişiye özel belirli öneriler de sunulabilmektedir.

Infolife Genetik Biyometrik Test Türkiye’den Başka Nerelerde Kullanılıyor?

Infolife’ın Rusya’da geliştirildiğini daha önce ifade etmiştik. Infolife Rusya’nın 180 şehri haricinde Türkiye, ABD, Çin, Almanya, Romanya, Meksika, Ukrayna, Polonya gibi 32 farklı ülkede kullanılmaktadır.

Infolife Genetik Biyomektirk Test Sonuçları Hemen Çıkıyor mu?

Test 10 parmağın sisteme taratılması ve raporun hazırlanması ile birlikte genelde 20 dakika civarında sürmektedir. Test bitiminde rapor için beklemenize gerek yok, raporunuz hemen size teslim edilir.