Cem ASLAN güzel ülkemizin güzel şehri İzmir’de dünyaya gelmiştir. Cem ASLAN  “Life Coach”, “Student Coach”, “Speed-Reading Instructor”, “Communications Master”,” Memory Techniques Instructor”, “Reiki Master” unvanlarına sahiptir.
        İlk gençlik döneminde gelişen psikoloji merakı ve analiz yeteneği, davranışların ardındaki psikolojik sebepleri ve gerektiğinde çözümlerini irdeleyen, sonuç odaklı davranabilen bir kişiliğe bürünmesini sağladı. Büyük ve küçük çaplı birçok değişim projelerinde yer aldı.  Sonra geldiği noktada farklı çalışmalara imza atması gerektiğini ve hayat amacının insanlara daha farklı bir şekilde hizmet etmek olduğunu keşfetti. MTI (Mind Training Institute)’ dan uluslararası sertifikası bulunan uzman NLP (Sinir Dili Programlama) uygulayıcısı ve eğitmeni olan Cem ASLAN, 2009 yılından bu yana NLP alanında araştırma ve çalışmalarına devam etti. Başarı odaklı olan Cem ASLAN, insanları analiz ederek ve özgün yöntemlerle insanların yaşamında büyük farkındalık uyandırmalarına rehberlik etmektedir. İçindeki öğrenme ve öğretme tutkusunu etrafındakilere de yansıtmayı başarabilen nadir eğitmenlerdendir.
        Hayatın bir öğrenme süreci olduğunun bilincinde olan Cem Aslan, daha çok bilgi ve tecrübe edinmek adına birçok uluslararası eğitime katıldı. Özellikle son 5 yıldır, evrenin doğal ritmiyle uyum içinde olduğu zaman yaşamın aslında sahip olduğundan çok daha fazlası olabileceğini öğrendi ve bu öğretiler doğrultusunda kendi hayatına ve hayatlarına dokunduğu her insana ışık tutmaktadır. Cem ASLAN eğitmenlik kariyerine Türkiye’nin ilk kişisel gelişim ve koçluk merkezi kurumu olan Saygın Coaching & Consulting’de başladı. Her zaman kişisel gelişim konusunda önde gelen isimlerden eğitim aldı ve kişisel gelişim konusunu geliştiren ve yayan öncülerle çalıştı.
        Öğrenmek ve öğretmekten hiç vazgeçmeyen Cem ASLAN; Profesyonel Yaşam ve Öğrenci Koçu ve aynı zamanda Hafıza ve Hızlı Okuma Teknikleri eğitmeni olarak genç yaşta büyük başarılara imza atmıştır. İlk seminerini 23 yaşında vermiştir. Araştırma ve geliştirme ruhu sürekli onu farklı arayış ve uyanışlarla tanıştırdı. Başarının ve mutluluğun sırrının, bildiklerini kendi hayatında uygulayabilmekten ve çalışmaktan geçtiğini her fırsatta vurgulayan Cem ASLAN; Diksiyon, Etkili ve verimli iletişim, Kendi Kendini Yönetmek, Kişisel Liderliği Arttırmak, Dengeli Mutluluk, Başarı gibi eğitimler tasarlayarak birçok insanın hayatını değişmesine yardımcı olmaktadır. Sürekli gelişen ve değişen dünyada aldığı eğitimleri kendi tarzıyla birleştirip geliştirerek alanında ekol olarak danışmanlık yapmayı sürdürmektedir. Cem ASLAN; öncelikle kendi hayatında yaptığı bireysel uygulamaları ile muhteşem sonuçlar aldığını gördükten sonra NLP, Hipnoz, Reiki, Hızlı Okuma, Hafıza Eğitimi, Diksiyon, Etkili İletişim vb… kişisel gelişim çalışmalarında uzmanlığını geliştirdi.  Uluslararası Eğitim Federasyonu olan (MTI) Mind Training Institute kurumunun eğitimleri ile uluslararası platforma girerek akredite olarak en geniş bilgilere sahip eğitmenlerin arasına girmiş ve bu kurumun sağladığı evrensel bilgi paylaşımı ve sürekli gelişim alanındaki çalışmalara katılmaya devam etmektedir. Cem ASLAN, hayatın ve insanın önemi üzerine çalışmalar yapan ve giriş koşulları çok zorlu olan MTI (Mind Training Institute) kurumunun seçkin üyelerinden biridir.
        Cem ASLAN başta İzmir ve Antalya olmak üzere birçok ilde çeşitli konularda seminerler vermektedir. Kamu kuruluşlarında, Şirketlerde, Okullarda, Dershanelerde ve çeşitli organizasyonlarda “Anlayarak Çok Hızlı Okuma”, “NLP Practitioner ve Master Practitioner”, “Sertifikalı Eğitmen Yetiştirme”, “Eğitim Mentörlüğü – Öğrenci Koçluğu”, “Yaşam Koçluğu“, “Temel Hafıza Eğitimi”, “Diksiyon ve Güzel Konuşma” , “Beden Dili”… vb. konularında seminerler vermektedir. Cem ASLAN, gelişen ve değişen toplumumuzda mentörlüğün ve kişisel gelişimin öneminin gün be gün yaygınlaşmasına öncülük eden isimlerden biri olduğu için son zamanlarda yurt dışında da bazı seminerler için davetler almakta ve yeni seminerler düzenlemektedir.