Cemal KONDU

Eğitmenimiz Cemal KONDU İzmir’de doğmuş ve okul hayatını İzmir’ de tamamlamıştır. İşletme fakültesini bitirmiş ve yüksek lisansını psikoloji üstüne yapmıştır…

Yaklaşık on dokuz yıldır davranış bilimleri, bireysel gelişim, insan mühendisliği, performans yönetimi, meditasyon, kariyer geliştirme, iletişim, zeka gelişimi ve türleri, takım çalışması, girişimcilik, üretken ve yenilikçi zeka, başarı, liderlik, psikodrama ve örgütsel psikoloji alanında birçok özel araştırma ve çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Cemal Kondu, İzmir ‘de 1996 yılında “SAYGIN NLP KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİNİ LTD. ŞTİ.” kurmuştur. Bu merkez, aynı zamanda İzmir’in ilk kişisel gelişim merkezidir. Saygın Coaching and Consulting zamanla büyümüş birçok merkezle Türkiye’ deki ve dünyadaki birçok insana hizmet verir hale gelmiştir.

NLP eğitimlerini Uluslararası NLP Eğitmenleri Birliği olan INLPTA bünyesinde tamamlamıştır. INLPTA’ nın kurucusu ve dünyanın ilk Uzman Eğitmeni Dr. Wyatt WOODSMALL, 16 yıllık asistanı Dharma Z. GAYNES, Avustralya NLP Derneği Kurucusu ve Avrupa’da Richard BANDLER’ın asistanlığını yapmış Debra T. WYLDE, CEMAL KONDU’ nun NLP uzman eğitmenleridir.

Avrupa’nın bilinen en genç NLP Master Trainer’ larındandır ve 1996 yılından bu yana ise NLP alanında araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir. Koçluk konusunda birçok uluslararası eğitime katılan Cemal KONDU aynı zamanda “ Master Certified Coach” ünvanına sahiptir. Aynı zamanda Uzman Psikolog’dur.

Kişisel gelişimin doğasını hayatına uygulayarak yaşayan Cemal KONDU, Trainer olmakla yola yeni başlandığının farkında olan bilinçli trainerlardandır. Hayat boyu eğitim, hayat boyu öğrenme felsefesi ile uzmanlık alanını daha yukarılara çıkarmak adına, birçok uluslararası eğitime katılmıştır.

Cemal KONDU, NLP, Reiki, EFT, GTT, TLT,  Kinesiyoloji, Nefes, Koçluk vb… kişisel gelişim çalışmalarının uzmanlar birliği olan (MTI) Mind Training Institute kurumunun eğitimleri ile uluslararası platformda en geniş bilgilere sahip Trainerlar arasına girmiştir ve bu kurumun sağladığı evrensel bilgi paylaşımı ve sürekli gelişim alanındaki çalışmalara katılmaktadır.

Cemal KONDU, hayatın ve insanın önemi üzerine çalışmalar yapan MTI kurumu ile çalışabilen Türkiye’deki sayılı Master Trainerlardan biridir. Cemal KONDU eğitim kurumlarına, iş dünyasına, gruplara, bireylere, NLP uzman Trainerı ve danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Kamu kuruluşlarında, Şirketlerde, Okullarda, Dershanelerde ve çeşitli organizasyonlarda “Anlayarak Çok Hızlı Okuma”, “NLP Practitioner ve Master Practitioner”, “NLP Trainer Eğitimi”, “Master NLP Trainer Eğitimi”,   “Koçluk Sertifikasyon Programı‎”, “Sertifikalı Eğitmen Yetiştirme”, “Eğitim Mentörlüğü-Öğrenci Koçluğu”, “Yönetici Koçluğu”, “Kurumsal Koçluk”, “Temel Hafıza Eğitimi”, “Hafıza Teknikleriyle İngilizce”, “Beden Dili” “Etkili İletişim Eğitimi”, “Liderlik”,  İkna Etme Sanatı” ,” Motivasyon Teknikleri”, “Duygusal Zeka”, “Heyecan”, “Stres Yönetimi”, “Öfke Yönetimi”, “Kaygı Kontrolü”… vb. konularında seminerler vermektedir.  Cemal KONDU, gelişen ve değişen toplumumuzda mentörlüğün ve kişisel gelişimin öneminin gün be gün yaygınlaşmasına öncelik eden isimlerden biri olduğu için son zamanlarda yurt dışında da bazı seminerler için davetler almakta ve yeni seminerler düzenlenmektedir.

Cemal KONDU, yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, kişisel ve profesyonel gelişim danışmanlığı, futbol mentörlüğü, eğitim mentörlüğü ve öğretim mentörlüğü hizmetleri de vermektedir. Bunların yanında Genç Öğrenci Dergisi, Genç Gelişim Dergisi, Denklem Dergisi, Süper Beyin Dergisi ve Beyin Gücü Dergisinde editörlük yapmıştır ve bazılarında editörlük yapmayı hala sürdürmektedir.

Cemal KONDU, kişisel gelişim ve koçluk çalışmalarının Türkiye’deki herkes tarafından fark edilmesi, merak edilmesi ve faydalanılması adına yaptığı işlerin başında yazarlığı gelmektedir. Yazdığı kitaplarla öğrencilerin, kişilerin, eğitimcilerin, birçok meslek erbabının ve en önemlisi Türkiye’nin her köşesinden insanın ve hatta yurt dışında yaşayan Türklerin kendilerini keşfetmekte, mesleklerinde daha başarılı olmakta, hayatlarını düzene koymakta yardımcı olmuştur. Ares Kitap’tan çıkan “NLP ile Anlayarak Hızlı Okuma” ve “NLP ile Coşkulu Yaşam” adlı iki kitabı ve Akis Kitap’tan çıkan “NLP ile Hızlı Okuma” kitabı vardır. Son zamanlarda yayınlanan “Herkes için NLP” kitabı herkesin anlayabileceği, yalın ve açık yazılan az sayıdaki NLP kitabından biri olması nedeniyle çok satılmaktadır. Cemal KONDU, öğrenim hayatında başarı hedefleyen öğrenci, öğretmen ve veliler için tasarlanan bir kitap seti hazırlamıştır. Sınav 24 adı altında hazırlanan set, bilinçaltı teknikleriyle öğrenmeyi öğretme amacıyla tasarlanmıştır. Sınav 24 serisi; Bilinçaltı Teknikleriyle Kolay Matematik,  Bilinçaltı Teknikleriyle Süper Öğrenme, Bilinçaltı Teknikleriyle Motivasyon-İç Disiplin- Özgüven, Bilinçaltı Teknikleriyle Pratik Test Çözme Teknikleri ve Hızlı Okuma kitaplarından oluşmaktadır.

Cemal KONDU, herkes tarafından çok iyi bilinmeyen ve bilimsel veriler ve terimler içeren NLP, Koçluk, Trans çalışmaları açık ve akıcı bir dille, herkesin anlayabileceği şekilde yazmasıyla kişisel gelişim alanındaki yazarlar arasında çok ilgi görmektedir.  İlerleyen günlerde, Cemal KONDU’ nun şuan hazırlıkları tamamlanmakta olan daha çok fazla kitabı raflarda yerlerini alacaktır.

Herkes için NLP (Cemal KONDU) e- kitap indirebilirsiniz.

Herkes için NLP İndir