Eğitmenimiz Fatoş ŞEN İzmir’de doğdu. İlk, orta, lise yüksek öğrenimini İzmir’de bitirdi. Öğretim hayatını bitirdikten sonra öğretmenlik mesleğinde 3 yıllık çalışmasından sonra çalıştıktan sonra, Kardeşiyle Kişisel Gelişim Dünyasına 1996 yılında girdi. İzmir’in ilk kişisel gelişim merkezi olan “SAYGIN NLP KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİNİ” Kardeşiyle birlikte 1999 yılında kurdular. O yıldan beri “SAYGIN NLP KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİNİ LTD. ŞTİ.’nde seminerler vermeye başladı. Ayrıca eğitmenimiz evli bir çocuk annesidir.

INLPTA (The International NLP Trainers Association)’ dan uluslararası sertifikası bulunan uzman Sinir Dili Programlama uygulayıcısı (NLP) ve eğitmeni olan Fatoş ŞEN, 1996 yılından bu yana NLP alanında araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir. Hayat boyu eğitim, hayat boyu öğrenme felsefesi ile uzmanlık alanını daha yukarılara çıkarmak adına, birçok uluslararası eğitime katılmıştır. Fatoş ŞEN “Professional Certified Coach”, “Life Coach”, “Student Coach”, “NLP Trainer”, “Reiki Master” unvanlarına da sahiptir.

Profesyonel Koç, olan aynı zamanda bir motivasyon konuşmacısı ve başarı eğitmeni olarak genç yaşta büyük başarılara imza atmıştır. NLP, Hipnoz, Reiki, Koçluk, EFT vb… kişisel gelişim çalışmalarının uzmanlar birliği olan (MTI) Mind Training Institute kurumunun eğitimleri ile uluslararası platformda en geniş bilgilere sahip eğitmenlerin arasına girmiş ve bu kurumun sağladığı evrensel bilgi paylaşımı ve sürekli gelişim alanındaki çalışmalara katılmaktadır. Fatoş ŞEN, hayatın ve insanın önemi üzerine çalışmalar yapan ve giriş koşulları çok zorlu olan MTI (Mind Training Institute) kurumunun seçkin üyelerinden biridir.

Fatoş ŞEN eğitim kurumlarına, iş dünyasına, gruplara, bireylere, Communications Master ve danışman olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Başta İzmir ve Antalya olmak üzere birçok ilde çeşitli konularda seminerler vermektedir. Kamu kuruluşlarında, Şirketlerde, Okullarda, Dershanelerde ve çeşitli organizasyonlarda “NLP Practitioner ve Master Practitioner”, “ Sertifikalı Eğitmen Yetiştirme”, “Eğitim Mentörlüğü – Öğrenci Koçluğu”, “Yaşam Koçluğu “… vb. konularında seminerler vermektedir.