Müşerref KONDU

Hayatına Egenin incisi İzmir de başlayan  Müşerref KONDU, lisans eğitimi yıllarında NLP ve Reiki ile kişisel gelişim serüvenine başlamıştır. Doğu felsefesi ve batı felsefesi üzerine yaptığı araştırmalarla kişisel gelişimin engin denizlerine dalmış ve teknikler hakkında bilgi ve deneyim kazanma yolunda hızla ilerlemiştir.
Lisans eğitimini mimarlık üzerine tamamlayan Müşerref KONDU, daha NLP ve kişisel gelişimle tanışmadan önce herkesin bir koçu olması gerektiği ve kendini geliştirmenin önemini savunmaktaydı. Öğrenmenin insanı zenginleştirdiğine inanan ve araştırma yapmanın, farkında olmanın önemini bilen biri olarak kişisel gelişim denizine daldıktan sonra her eğitimi ve konuyu araştırmayı kendine bir görev edinmiştir.
Gözlem ve analiz yeteneği ile NLP öğretilerini hayatına geçirerek önce kendi hayatında sonra da yakın çevresinde bir değişim rüzgarı esmesini sağladı. Büyük ve küçük çaplı birçok değişim projelerinde yer aldı. Mimarlık eğitimiyle kazanmış olduğu yaratıcılık ve alternatif düşünme becerisiyle, insanları anlama ve onlara yardım etme konusunda hayat amacı doğrultusunda başarılı çalışmalar yaptı.    MTI (Mind Training Institute)’dan uluslararası sertifikası bulunan uzman NLP (Sinir Dili Programlama) uygulayıcısı ve eğitmeni olan Müşerref KONDU, 2004 yılından bu yana NLP alanında araştırmalarına ve çalışmalarına devam etmektedir. 2007 yılından beri birçok kişisel gelişim seminer, organizasyon ve eğitimlerinde aktif olarak yer almıştır.
MTI sertifikalı bir profesyonel koç olan MÜŞERREF KONDU, birçok eğitmenden aldığı eğitimleri, başarılı davranışları, öğrendiği bilgileri ve kendi yaklaşımını sentezleyerek, özgün yaklaşımlarıyla insanların hayatlarında bir değişim ve farkındalık oluşturmak üzere çalışmalar yapmaktadır. İçindeki öğrenme ve öğretme tutkusunu etrafındakilere de yansıtmayı başarabilen nadir eğitmenlerdendir.
Hayatın bir öğrenme süreci olduğunun farkında olan MÜŞERREF KONDU, daha çok bilgi ve tecrübe edinmek adına birçok uluslararası ve yurtiçi eğitime katıldı. Özellikle son 7 yıldır, yazılmasında editörlük ve asistanlık yaptığı kitaplar, dergi ve internet makaleleri ile insanları öğrenme ve farkındalık, evrenin doğal ritmi ve hayatın akışı konularında aydınlatma konusunu kendisine bir görev edinmiştir. Eğitmenlik kariyerine Türkiye’nin ilk kişisel gelişim ve koçluk merkezi kurumu olan Saygın Coaching & Consulting’de başladı. Her zaman kişisel gelişim konusunda önde gelen isimlerden eğitim aldı ve kişisel gelişim konusunu geliştiren ve yayan öncülerle çalıştı.
Diksiyon, etkili ve verimli iletişim eğitimi, anlayarak hızlı okuma, beden dili, hafıza eğitimi, Koçluk, NLP, Timeline, EFT gibi birçok kişisel gelişim eğitimlerini almış ve sürekli mesleki gelişim vizyonu doğrultusunda sürekli yeni teknik ve eğitimleri takip etmektedir. Kişisel gelişimin sadece yaşam kalitesini arttırmak amacıyla değil, aynı zamanda yaşamın sunduğu tüm bilgi ve aydınlanmadan faydalanma olduğu düşüncesini benimseyen MÜŞERREF KONDU, anlatım tarzı ve yaklaşımıyla kısa sürede tercih edilen koçlardan ve eğitmenlerden biri olmayı başarmıştır.
MÜŞERREF KONDU; öncelikle öğrendiği her bilgiyi kendi hayatında yaptığı bireysel uygulamalarla uygulayarak ve hayatına geçirerek aktarmanın en doğru yaklaşım olduğu uzmanlık yaklaşımını benimseyen NLP, Hipnoz, Reiki, Hızlı Okuma, Hafıza Eğitimi, Diksiyon, Etkili İletişim, EFT, Timeline vb… kişisel gelişim çalışmalarında uzmanlığını geliştirdi.  Uluslararası Eğitim Federasyonu olan (MTI) Mind Training Institute kurumunun eğitimleri ile uluslararası platforma girerek akredite olarak en geniş bilgilere sahip eğitmenlerin arasına girmiş ve bu kurumun sağladığı evrensel bilgi paylaşımı ve sürekli gelişim alanındaki çalışmalara katılmaya devam etmektedir. MÜŞERREF KONDU, hayatın ve insanın önemi üzerine çalışmalar yapan ve giriş koşulları çok zorlu olan MTI (Mind Training Institute) kurumunun seçkin üyelerinden biridir.
Müşerref kondu başta İzmir, Antalya, Denizli ve Muğla olmak üzere birçok ilde çeşitli konularda seminerler vermektedir. Kamu kuruluşlarında, Şirketlerde, Okullarda, Dershanelerde ve çeşitli organizasyonlarda “Anlayarak Çok Hızlı Okuma”, “NLP Practitioner ve Master Practitioner”, “Sertifikalı Eğitmen Yetiştirme”, “Eğitim Mentörlüğü – Öğrenci Koçluğu”, “Yaşam Koçluğu“, “Temel Hafıza Eğitimi”, “Diksiyon ve Güzel Konuşma” , “Beden Dili”, “Timeline”, “Certified coach”, “mental aritmetik”… vb. konularında seminerler vermektedir.
Bununla birlikte 2011 yılından bu yana Hindistan merkezli Turtle Mental Aritmetik kurumundan eğitim alarak, mental aritmetik eğitmeni olmuş ve o zamandan beri öğrenci koçluğu ve mental aritmetiği sentezleyerek öğrencilerin hayatlarında etkili bir gelişim sağlayacak bir yaklaşımla sunmaktadır. Aynı zamanda mental aritmetik eğitmeni yetiştirebilen MÜŞERREF KONDU, mental aritmetiğin felsefesini hayata geçirmeyi hedef edinmiş bir yaklaşımla çalışmalarını sürdürmektedir.