fbpx

Oğuz BAL

Eğitmenimiz Oğuz BAL İzmir doğumlu olup eğitim hayatının büyük bölümünü İzmir’de tamamlamıştır. Lise eğitimini İzmir Özel Çağdaş Eğitim Lisesi’nde tamamlamış olan eğitmenimiz Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Yerel Yönetimler Önlisans Programını başarı ile bitirdikten sonra dikey geçiş yaparak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kamu Yönetimi Lisans Programını tamamlamıştır.

Lise çağlarında insanları gözlemleme ile başlayan insan psikolojisi ve yeteneklerine olan merakı kendisini Kişisel Gelişim kitaplarına yöneltmiş ve bu konuda araştırmalara sevk etmiştir. Üniversite sınavlarına hazırlanırken NLP, Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri eğitimleri alan eğitmenimiz INLPTA (The International NLP Trainers Association)’dan NLP Practitioner ve Saygın Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi’nden Hızlı Okuma Sertifikalarına bu yıllarda sahip olmuştur.Bu dönemde edindiği  bilgileri kendi hayatında aktif olarak uygulayan ,kendisinin ve çevresindekilerin hayatında önemli değişimler başlatan   Oğuz BAL  kişisel gelişimi yaşamının vazgeçilmez parçası konumuna  getirmiş ve bu konuda kendisini  yetiştirmek için her fırsatı değerlendirmiştir.

Eğitmenimiz kişisel gelişime olan merakı ve sürekli değişme arzusuyla bu alanda eğitim almaya devam etmiştir ve MTI (Mind Training Institute)’ dan  “Student Coach”, “Speed-Reading Instructor” ve “Memory Techniques Instructor” sertifikalarına sahiptir.

2007-2010 yılları arasında  Cemal KONDU’nun bazı seminerlerinde kendisine asistanlık yaprak bu yolda kendini ileriye taşımış ve bu süre içerisinde Saygın Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi’nde dönem dönem çalışmalarını sürdürmüştür. Daha çok motivasyon teknikleri, NLP, Hızlı okuma ve koçluk faaliyetleri üzerine yoğunlaşan Oğuz BAL kendisini geliştirmek adına çeşitli uluslar arası seminerlere katılmış ve sürekli araştırmalar yaparak kendisini yenilemeye devam etmiştir.

Oğuz BAL 2012 yılından beri Saygın Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi’nin 5. Şubesi olan Muğla’daki eğitimleri yürütmekte ve başta Muğla olmak üzere birçok ilimizde eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir. Çeşitli kurum, kuruluş ve dershanelerde Hızlı Okuma Teknikleri, Hafıza Teknikleri, Diksiyon, Etkili İletişim, Öğrenci  Koçluğu gibi konularda seminerler vermektedir. İnsanlara faydalı olabilmenin en önemli yolunun kendisini yetiştirmek ve sürekli olarak geliştirmek olduğu düşüncesiyle çalışmalarına devam eden Oğuz BAL, yurtiçi ve yurtdışı seminerlere katılmakta,kendisini ve  çevresindekileri ileriye taşımaya devam etmektedir.