fbpx

Z.Müge KASAROĞLU

1979 yılında Tokat’ta doğan Müge Kasaroğlu, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce-Kimya Bölümü’nden bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu. Üniversite yıllarında Prof. Dr. Zakir Rızayev ve Prof. Dr. Ali Güner ile uluslar arası projelerde görev aldı. Alanında öncü “Polymer in Science” dergisinde bu çalışmalarla ilgili makaleleri yayınlandı. Antalya’da düzenlenen Uluslararası Bilim Sempozyumu’nda çalışmaları yayınlandı.
Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Gelişim ve Eğitim Bilimleri üzerine 2 yıl yüksek lisans yaptı. Yüksek lisansı birincilikle tamamladı. Bu yıllarda kişisel gelişim alanına yöneldi.
2004 yılında NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, NLP Trainer eğitimlerini aldı. Aynı yıllarda NLP ile Hızlı Okuma eğitimleri ve Hafıza Teknikleri eğitimlerini de alarak, eğitmenlik yetkisi kazandı.
Sri Lanka’da 114 ülkenin katıldığı Medicina Alternativa Üniversitesi Dünya Kongresi’nde Türkiye temsilcisi olarak yer aldı ve çalışmalarını sunarak Klinik Psikolojisi ve Yaşam Felsefesi Doktoru ünvanını aldı.
 Dr. Wyatt Woodsmall’dan (President of INLPTA -Dünyanın ilk Master Trainer’ı) Time Line (Zaman Çizgisi) ve Modelleme eğitimlerini alarak, Türkiye’deki 40 uluslar arası Time Line ve Modelleme uzmanından biri oldu.
Dünyanın sayılı isimlerinden NLP Master Trainer ve Hipnoterapist Dirk Bansch’den “Modern Tekniklerle Bireysel Danışmanlık” eğitimini alan Türkiye’deki 9 uzmandan biridir.
Certified Coach, Professional Master Coach, Master Certified Coach eğitimlerini alarak, MCC ünvanını aldı.
Laurence Isselee’den EFT eğitimlerinin tüm aşamalarını alarak, bu konuda uzman olmaya hak kazandı.
Eğitim kurumlarına, şirketlere, yöneticilere, öğrencilere, sporculara bireysel danışmanlık yapmakta, gazete ve dergilerde makaleler yayınlamakta ve halkı bilinçlendirmek amacıyla Antalya VTV kanalında her hafta yayınlanan “Eğitlence” adlı program yapmaktadır.
 “Kankam ÖSS”, “Süper Hafıza 5000 Zeka Geliştirme Seti”, “SINAV Q Başarı Seti”, “NLP ile Sınav Serüveni”, “NLP ile Hafıza Teknikleri” ve “Pozitif Yaşam Dersleri-Benim de Söyleyeceklerim Var” adlı kitapları yayınlanmıştır. Ayrıca “Sınav Q Başarı Seti” Hürriyet Gazetesi ile, “Süper Hafıza 5000 Zeka Seti”  Star Gazetesi ile tüm Türkiye’ye sunulmuştur.
Hürriyet, Milliyet, Türkiye, Star, Akşam, Posta  gibi ulusal basında düzenli olarak, yaptığı çalışmalar ile ilgili haberleri yayınlanmaktadır.
KANAL D, STAR TV, SHOW TV, ATV, SKY-TÜRK, CİNE5, TGRT, HABER-TÜRK, KANAL 24 gibi ulusal kanalların haber programların da yaptığı çalışmalar yayınlanmaktadır. Ayrıca halkı bilinçlendirmek amacıyla Antalya VTV kanalında her hafta yayınlanan “Eğitlence” adlı program yapmaktadır.
Ankara, İzmit, İstanbul, Malatya, Gaziantep, Muğla, Trabzon, Konya, Eskişehir, Antalya gibi Türkiye’nin birçok ilinde iş dünyasına ve değişik kurum ve kuruluşlara; NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, İş Dünyasında Başarı Stratejileri eğitimleri vermekte ve Hitabet Sanatı Danışmanlığı yapmaktadır.
Öğrenciler için; Etkin Öğrenme ve Hafıza Teknikleri,  Hızlı Test Çözme ile Hızlı Okuma Eğitimleri, Ders Çalışma Alışkanlığı, Öğrenme Becerileri ve Öğrenmeyi Öğrenme eğitimleri vermekte ve Ders Çalışma, Sınav Kaygısını Başarıya Dönüştürmek , Dikkati odaklama gibi  konularda bireysel danışmanlık  yapmaktadır.
Şu anda iş dünyasına ve öğrencilere yönelik çalışmalarına, Pusula Eğitim ve Kişisel Gelişim Danışmanlık Merkezinin eğitmeni olarak devam etmektedir.